Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

KOLO - Bratislavské centrum opätovného použitia - už aj v Karlovej Vsi

Dátum: 12.06.2024
Autor: Patrik Laslop
KOLO - Bratislavské centrum opätovného použitia - už aj v Karlovej Vsi

OLO otvorilo druhú prevádzku obľúbeného KOLO - Bratislavského centra opätovného použitia v Karlovej Vsi

Hlavné mesto a spoločnosť OLO otvorili ďalšiu prevádzku KOLO – Bratislavského centra opätovného použitia. Nové KOLO plní úlohu predchádzania vzniku odpadu a zároveň so sebou prináša oživenie Jurigovho námestia. Od 7. júna sa KOLO Karlova Ves stalo plnohodnotným re-use centrom, kde môžu obyvateľky a obyvatelia priniesť veci, ktoré už nepotrebujú a za symbolický  príspevok si naopak odniesť to, čo sa im zíde. Interiér prevádzky navrhli a zrealizovali mladé talenty Fakulty architektúry a dizajnu STU, spolu s Bellušovými ateliérmi.

KOLO Karlova Ves na Jurigovom námestí je otvorené vo štvrtok a v piatok od 14:00 do 18:00 a v sobotu od 10:00 do 16:00. Zberné miesto neprijíma nábytok.

KOLO Karlova Ves, Jurigovo námestie prijíma: 

knihy, časopisy, CD aDVD    

spoločenské hry ahračky  ako autíčka, autodráhy bábiky, figúrky, lopty, drevené hračky, skladačky, atď.     

detský sortiment  ako kočíky, autosedačky, detské hojdačky, bazény, chodúľky, ohrady, sedačky na bicykel, nosiče, atď.     

kuchynské potreby  (nie elektronické) ako taniere, poháre, príbor, džbány, misy, hrnce, panvice, strúhadlá, iné ako drevené náradie (kovové či plastové naberačky, metličky, liatinové platne), sklenené či plastové dózy na skladovanie potravín (s viečkami/vrchnákmi), atď.     

domáce azáhradkárske potreby  (nie elektronické) ako skrutkovače, kladivá, vedrá, lopaty, lopatky, hrable, hrabličky, atď.     

kancelárske aškolské potreby  ako školské tašky, kompletné sady farbičiek či fixiek, prázdne zošity, farby, štetce, peračníky, vrecká na prezuvky, atď.     

chovateľské potreby  ako prepravky na prevoz zvierat, koterce (bez matracov a čalúnenia), vôdzky, obojky, búdy, klietky, akváriá, atď.     

športové potreby  ako zjazdárske lyže, bežky, topánky na bežky, lyžiarky, korčule (inline, kolieskové, na ľad,…), tenisové a bedmintonové rakety, sánky, boby, lopty, nafukovačky, činky, prilby na rôzne športy, atď.    

dekoračné predmety, obrazy 

bicykle, kolobežky, odrážadlá, trojkolky, atď.    

hudobné nástroje  (nie elektronické) ako strunové nástroje (gitary, ukulele,…), strunové nástroje, dychové nástroje, stojany, obaly na nástroje, atď.     

svietidlá, ktoré idú do zástrčky  

 

Viac informácií na www.olo.sk/kolo.